House 712

KERAMINIAI BLOKELIAI – PASIRINKIMAS STATANT A++ NAMĄ

Nuo 2021 metų įsigaliojus reikalavimui naujus pastatus projektuoti ir statyti A++ energetinės klasės, atsirado ir nauji kriterijai statybinių medžiagų pasirinkimui. Kelis kartus teko diskutuoti apie blokelių pasirinkimą, o labiausiai apie keraminių mūro blokų pasirinkimą ir iš to sekančius iššūkius bei sprendimus.


Ką reikia įvertinti renkantis keraminius blokelius?
Vienas dažniausių ir matyt labai mėgstamų tarp mūsų tautiečių yra keraminiai blokai. Neslėpsiu, kad keramikai, kaip natūraliai medžiagai turiu silpnybę ir aš, tačiau kaip ir visi statybos būdai turi savus pliusus, savus minusus, technologijas ir sprendimus, kuriuos reikia žinoti dirbant su konkrečiomis medžiagomis. Renkantis keraminius blokelius reikėtų labai rimtai įsivertinti jų sandarinimo būdus.  Mūro sienos paprastai sandarinamos iš vidaus tinko sluoksniu, kuris turi būti tolygiai padengtas nuo pat pamato viršaus iki stogo apačios, taip pat nepamirštant tinkuoti visų angokraščių bei sujungimo vietų. Bet taip užsandarinę sieną, mes ją visuomet išsandariname vesdami komunikacijas, tiek vandentiekio ir kanalizacijos rėžiai sienose, tiek elektros laidai, o svarbiausia ir daugiausiai problemų sukeliančias elektros dėžutes. Čia ir atsiranda keramikos pagrindinis minusas, kad pažeidus blokelį atidarome urvus tarpusavyje sujungtų kiaurymių bei gamybinių molio įtrukimų ar įdužimų transportavimo metu. Kiaurymės, vienaip ar kitaip, turi ryšį su išore ir sukelia didelę riziką nesandarioms vietoms atsirasti susijungiant su viduje padarytais rėžiais.

Kokie sprendimų būdai?

  1. Mano nuomone nepatikimas ir sudėtingas būdas yra tinkuoti ar kitaip sandarinti kiekvieną rėžį ar dėžutės vietą, kuri pažeidžia bloką. Abejotina tai, kad tikrai nepraleisite ir nepaliksite nei vienos pažeistos vietos.
  2. Rinkoje yra keraminių blokų užpildytų polestireniniu putplasčiu, kuris uždaro visas kiaurymes. Manau, kad tai viena perspektyvesnių keramikos blokelių reinkarnacijų, tačiau ar ji yra finansiškai apsimokanti reikia skaičiuoti.
  3. Dar vienas būdas, kuris mano nuomone išsprendžia daug klausimų ne tik sandarumo problemoje, bet ir kokybiško šiltinimo, bei angokraščių savalaikio sutvarkymo – yra sienos papildomas tinkavimas iš išorės. Taip, tai padidina kaštus, tačiau pašalina rizikas klaidų sandarinime, kurių ištaisymas gali kainuoti kur kas daugiau. Išorės sienų tinkavimas gali būti plonasluoksnis, svarbiausia, maksimaliai uždengti siūles.

    Alternatyva
    Jei nei vienas mano paminėtas sandarinimo būdas jums nėra priimtinas ir neturite gerų alternatyvų visada galite rinktis savo parametrais alternatyvius blokelius, kas mano nuomone, daugeliu atvejų būtų silikatas. Tiek savo šilumine talpa, tiek atsparumu gniuždymui ar savo natūralia medžiagų prigimtimi.

PASTATAI KURIUOSE NAUDOJOME KERAMINIUS BLOKELIUS:

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *